OBVESTILO ZA IZLET V KRAJE IZGNANSTVA
17. april 2014

V letu 2014 bo Komisija za stike s kraji izgnanstva pri IO DIS organizirala izlet v Srbijo, ki bi bil vezan na razstavo DIS o izgonu Slovencev v Beogradu v začetku junija 2014.

Z avtobusom bi obiskali znamenitosti Beograda, razstavo DIS, nato pa podaljšali pot naprej do Kragujevca in krajev v tem predelu Srbije. V teh krajih je bilo veliko slovenskih izgnancev. Poleg Beograda bi obiskali: Kragujevac, Smederovsko Palanko, Mladenovac, Čumić, Topolo, Arandjelovac, pa tudi kakšen kraj blizu teh središč, za katerega se boste odločili vi. Prenočili bi dvakrat. Za plačilo avtobusa bomo dobili donatorje, tako da bi potniki plačali le prenočišče in hrano. Prosim vse, ki želite na ta izlet, da napišete kraj, ki bi ga v omenjenem predelu Srbije radi obiskali. Mi pa vam bomo na podlagi vaših prijav poslali program potovanja.

Prijave sprejemamo na naslov: Društvo izgnancev Slovenije, Linhartova 13,
1000 Ljubljana, do 30. aprila 2014.

Pričakujemo, da bo tokrat veliko prijav, saj gremo v te kraje izgnanstva prvič.

Komisija za stike s kraji izgnanstva
Zdenka Kaplan, predsednica