Konferenca Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920-1945 v Bratislavi
19. september 2014

19. in 20. septembra 2014 na Slovaškem v Bratislavi poteka konferenca Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920-1945.

S konference bo poslano javno pismo Evropski komisiji in predsednikom evropskih držav o nujnosti večje skrbi za žrtve fašizma in nacizma in opozorilo naj preprečujejo nastajanje novih ekstremnih gibanj in pojavov fašizma in nacizma.

Na konferenci bodo tudi govorili o organizaciji II. kongresa žrtev fašizma in nacizma, ki bo leta 2015 v Sloveniji.

Konference Mednarodnega odbora so vsako leto v drugi državi članici odbora. Domicil Mednarodnega odbora je pri Društvu izgnancev Slovenije.

Vrnjena je pravica do zdraviliško – klimatskega zdravljenja
16. april 2021

V zakonu o izvrševanju proračunov Republike Slovenije za leti 2021 in 2022 je vrnjena tudi izgnancem in beguncem pravica do zdraviliškega in klimatskega zdravljenja, ki smo jo imeli do leta 2012.

Knjiga ob 10 obletnici delovanja Mednarodnega odbora
16. april 2021

Knjigo ob 10. obletnici delovanja Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920–1945 sta zbrala, napisala in uredila prof. Ivica Žnidaršič in mag. Gregor Kaplan.