Konferenca Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920-1945 v Bratislavi
19. september 2014

19. in 20. septembra 2014 na Slovaškem v Bratislavi poteka konferenca Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920-1945.

S konference bo poslano javno pismo Evropski komisiji in predsednikom evropskih držav o nujnosti večje skrbi za žrtve fašizma in nacizma in opozorilo naj preprečujejo nastajanje novih ekstremnih gibanj in pojavov fašizma in nacizma.

Na konferenci bodo tudi govorili o organizaciji II. kongresa žrtev fašizma in nacizma, ki bo leta 2015 v Sloveniji.

Konference Mednarodnega odbora so vsako leto v drugi državi članici odbora. Domicil Mednarodnega odbora je pri Društvu izgnancev Slovenije.