Javno pismo predsednikom evropskih držav in voditelje Evropske unije
15. oktober 2014

Na zasedanju Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev nacizma in fašizma v letih 1920-1945, na Slovaškem v Bratislavi je 11 društev in organizacij iz evropskih držav (Slovenije, Slovaške, Češke, Poljske, Ukrajine, Rusije, Belorusije, Estonije, Avstrije, Srbije ter Bosne in Hercegovine), sprejelo javno pismo za predsednike evropskih držav in voditelje Evropske unije.

No.: 23 /2014 Date: 29. 9 . 2014

Spoštovani gospod

Želim vas obvestiti, da je bilo 19. in 20. septembra 2014 zasedanje Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev nacizma in fašizma v letih 1920 --- 1945, na Slovaškem v Bratislavi. Na tem zasedanju ki se ga je udeležilo 11 društev in organizacij iz evropskih držav (Slovenije, Slovaške, Češke, Poljske, Ukrajine, Rusije, Belorusije, Estonije, Avstrije, Srbije ter Bosne in Hercegovine), smo sprejeli tudi javno pismo za predsednike evropskih držav in voditelje Evropske unije. Pismo so podpisali vodje delegacij na zasedanju. V prilogi Vam pošiljamo to pismo z željo, da ga preberete in nam sporočite svoje mnenje glede naših pobud. Vaš odgovor bomo obravnavali na naslednjem zasedanju Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma, ki bo 16. in 17. maja 2015 na Češkem, v Pragi. Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujemo in Vas z vsem spoštovanjem lepo pozdravljamo.

Ivica Žnidaršič,

prof. predsednica Mednarodnega odbora

Javno pismo predsednikom evropskih držav in voditeljem Evropske unije