VABLJENI NA OSREDNJO SLAVNOSTNO PRIREDITEV OB 70. OBLETNICI VRNITVE IZ IZGNANSTVA IN BEGUNSTVA TER ZMAGE NAD FAŠIZMOM IN NACIZMOM.
2. april 2015

PRIREDITEV – KONGRES BO V SOBOTO, 6. JUNIJA 2015, Z ZAČETKOM OB 10. URI, V LJUBLJANI, HALA TIVOLI, CELOVŠKA 25.

Slovenska in evropska himna

Pozdravni govor pokrovitelja
Zoran Janković, župan Mestne občine Ljubljana

Uvodni govor
Ivica Žnidaršič, prof., Predsednica Društva izgnancev Slovenije 1941–1945

Govori gostov

Sporočilo slovenski in evropski javnosti
dr. Janko Prunk, predsednik sveta DIS

V programu sodelujejo:
Orkester Slovenske vojske
Partizanski pevski zbor
Glasbena skupina iz Krškega

Pričakujemo, da se bodo slavnostne prireditve udeležili vsi člani DIS in svojci. Povabljeni so tudi taboriščniki koncentracijskih taborišč, ukradeni otroci, civilni invalidi vojne in druge žrtve vojnega nasilja ter mladi iz srednjih šol ter študenti. Krajevne in Območne organizacije DIS bodo organizirale skupinski prihod na prireditev, zato jim čimprej potrdite svojo udeležbo.

Izvršni odbor DIS