OBVESTILO MEDIJEM
1. junij 2015

Društvo izgnancev Slovenije 1941-1945 organizira osrednjo prireditev in zborovanje izgnancev in beguncev ob dnevu izgnancev, ki ga vsako leto obeležujemo 7. junija ter 70. obletnico vrnitve v domovino, ki bo v soboto, 6. junija 2015, ob 10.00 uri, v hali Tivoli, v Ljubljani, Celovška cesta 25. Pričakujemo, da se bo prireditve udeležilo okrog 3000 članov DIS in drugih žrtev fašizma in nacizma ter gostov.

Spoštovano uredništvo!

V prilogi vam pošiljamo vabilo in pričakujemo, da boste v vašem glasilu poročali o tej prireditvi, ker o tragediji izgona Slovencev, o genocidni politiki do Slovencev na dosedanjih prireditvah ob 70. obletnici zmage, ni bilo ničesar rečenega. Smo poslednji pričevalci, ki še lahko v živo posredujemo spomine.

Podrobne informacije lahko dobite na sedežu Društva izgnancev Slovenije, Linhartova 13, na telefon 01-4344-880, ali na telefon spodaj podpisane 041 -347 310.

Kadar koli pa lahko pokličete tudi predsednico DIS, Ivico Žnidaršič, na telefon 051-38 32 32.

Informacijska pisarna v hali Tivoli bo 6. 6. 2015 odprta od 8.30 ure, kjer boste lahko dobili podatke o prireditvi.

S spoštovanjem in lepimi pozdravi!

Komisija za informacijsko dejavnost
Slava Biček