7. JUNIJ – DAN IZGNANCEV
27. april 2016

Izvršni odbor Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 bo ob dnevu izgnancev 7. junija organiziral dan odprtih vrat v največjem zbirnem taborišču za izgon Slovencev, v grajskih hlevih in konjušnicah v Brestanici. Taborišče bo odprto v torek, 7. junija, od 10. do 14. ure.

Poleg ogleda notranjosti taborišča bo na dvorišču taborišča tudi druženje članov DIS in svojcev.
Ta dan bo informativna konferenca DIS o 25. obletnici ustanovitve in delovanja Društva izgnancev Slovenije 1941–1945.
Vsi tisti, ki si doslej še niso ogledali razstave DIS o fašističnem in nacističnem nasilju nad slovanskimi narodi, si jo bodo lahko tokrat ogledali na gradu Rajhenburg.

Letos bo tudi več prireditev DIS po Sloveniji:

•  V soboto, 30. aprila 2016, bo pohod ob nemško-italijanski meji od Murnc do Telč.

•  V petek, 3. junija 2016, bo prireditev v Mariboru ob dnevu izgnancev.

•  V PONEDELJEK, 6. junija 2016, bo prireditev Društva izgnancev Slovenije
   1941–1945 v Ljubljani, v Mostecu.

•  V soboto, 2. julija 2016, bo pohod ob nemško-italijanski meji od Telč do Bučke in
   prireditev ob 25. obletnici ustanovitve DIS in prve Krajevne organizacije
   DIS na Bučki.

•  V nedeljo, 3. julija 2016, bo prireditev ob 25. obletnici delovanja DIS v
   Rutah Gozd-Martuljek.

Prosimo člane DIS, da se za udeležbo na teh prireditvah povežejo s svojimi Krajevnimi in Območnimi organizacijami DIS, kjer bodo dobili vse podrobne informacije.

IO DIS