Prireditev na Bučki na Dolenjskem
28. maj 2018

Krajevna organizacija DIS Bučka na Dolenjskem organizira prireditev in pohod ob nemško-italijanski okupacijski meji od Telč do Bučke, ki bo v soboto, 30. junija 2018.

Pohod se bo začel v soboto 30. junija ob 8. uri iz Telč, končal pa ob 11. uri na Bučki.

Prireditev na Bučki se bo začela takoj po pohodu ob 11. uri, v kulturnem domu. V programu bodo govorniki govorili o nujnosti boljše organiziranosti države za pomoč žrtvam fašizma in nacizma.

Predstavljena bo tudi knjiga O vojni škodi v Sloveniji med drugo svetovno vojno, ki jo je napisal potomec izgnancev iz Bučke Gregor Kaplan.

Vabljeni vsi člani DIS, potomci izgnancev in beguncev in vsi krajani Bučke in okoliških vasi.