Vsem delegatom za Skupščino DIS
15. september 2018

Vljudno vas vabimo na sejo Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941-1945, ki bo v soboto, 29. septembra 2018, v Ljubljani, Trg Mladinskih delovnih brigad 7 (bivša občina Ljubljana Vič Rudnik – tam, kjer smo imeli 19.5.2018 seminar za predsednike KO DIS).

Dnevni red:

1. Otvoritev in pozdrav

2. Sprejem dnevnega reda

3. Izvolitev delovnega predsedstva Skupščine DIS,
     zapisnikarja in overovateljev zapisnika

4. Sprejem poslovnika za delo Skupščine DIS

5. Poročilo o delu Društva izgnancev Slovenije 1941-1945
     za obdobje od junija 2017 do junija 2018

6. Razprava o poročilu

7. Sprejem programa dela DIS za leto 2019

8. Pregled članstva DIS in dobitnikov Vestnika DIS

9. Sprejem sklepov Skupščine DIS

10. Sprejem izjave za javnost

11. Razno

Prosimo vse delegate, da pridete v Ljubljano pravočasno, da boste oddali pooblastilo in obračunali potne stroške, da bi se zasedanje Skupščine lahko začelo točno v napovedanem času.  Potne stroške boste lahko obračunali že od 8. ure naprej.

Veselim se srečanja in vas z vsem spoštovanjem lepo pozdravljam!

Društvo izgnancev Slovenije 1941-1945
                                                                            Ivica Žnidaršič, prof.
                                                                                    predsednica

Obvestilo članom DIS
18. december 2018

Obveščamo vas, da bomo tudi v letu 2019 organizirali izlet v kraje izgnanstva in obisk pokopališč umrlih izgnancev med drugo svetovno vojno.

Sporočilo za javnost iz Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941–1945, 29. september 2018
18. december 2018

Slovenski izgnanci in begunci smo kot žive priče strahot in nasilja, ki so jih izvajali fašisti in nacisti, ogorčeni, da se v Evropi in pri nas ponovno pojavljajo gibanja fašizma in nacizma. Priča smo poizkusom spreminjanja zgodovine druge svetovne vojne. S popačenjem dejstev se zamegljujejo dogajanja večletne brutalne politike okupacijskih držav. Posamične povojne zunajsodne ukrepe, ki jih obsojamo, se enači s fašističnimi in nacističnimi dejanji. Edini način, da preprečimo ponovitev strahotnih dejanj iz druge svetovne vojne, je ozaveščanje mlajših generacij o času, ko je bil svet izpostavljen in ogrožen zaradi nasilja in genocidne politike fašističnih in nacističnih sistemov.

Sklepi Skupščine DIS, ki je bila 29. 9. 2018 v Ljubljani
18. december 2018

Delegati so sprejeli poročilo o delu DIS od junija 2017 do junija 2018. Delegati so sprejeli tudi program dela Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 za leto 2019 z dopolnitvami, da se oblikujejo tudi pokrajinski odbori DIS.