Veselo v novo leto 2019
17. december 2018

Vsem članom in članicam Društva izgnancev Slovenije 1941-1945, predsednikom in predsednicam krajevnih in območnih organizacij DIS, vsem bralcem Vestnika DIS in prijateljem želimo zadovoljne in vesele božične in novoletne praznike in srečno novo leto 2019.

Imamo novo vlado in nov Državni zbor RS in upamo, da bodo hoteli v letu, ki prihaja, sprejeti predlog zakona o simbolični odškodnini za gmotno škodo nastalo med drugo svetovno vojno.

Ivica Žnidaršič, prof.
predsednica DIS

Priprave na sklic Skupščine Društva izgnancev Slovenije
20. december 2022

Po dolgem času pripravljamo redni sklic seje Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941‒1945 z udeležbo vseh delegatov krajevnih in območnih organizacij DIS.

Velika akcija popisa članov DIS – izgnancev, beguncev in potomcev
21. december 2022

V Društvu izgnancev Slovenije 1941–1945 bomo po dolgem času popisali člane DIS, in sicer izgnance v Nemčijo, na Madžarsko, v Srbijo in Hrvaško ter drugam, begunce pred izgonom in potomce.