Obvestilo članom DIS
18. december 2018

Obveščamo vas, da bomo tudi v letu 2019 organizirali izlet v kraje izgnanstva in obisk pokopališč umrlih izgnancev med drugo svetovno vojno.

Komisija predlaga 2-dnevni obisk taborišč na Bavarskem. Lahko tudi drugam. Želimo pa, da vi odločite, kam naj se gre, zato vas prosimo, da nam sporočite vaše želje do 15. 01. 2019. Iz vaših predlogov bomo izbrali pot tako, da bomo ustregli čim večjemu številu želja.

Upam, da bo veliko prijav in želja.

Lepo vas pozdravljam in želim vse najboljše.

Komisija za stike s kraji izgnanstva
Zdenka Kaplan

Priprave na sklic Skupščine Društva izgnancev Slovenije
20. december 2022

Po dolgem času pripravljamo redni sklic seje Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941‒1945 z udeležbo vseh delegatov krajevnih in območnih organizacij DIS.

Velika akcija popisa članov DIS – izgnancev, beguncev in potomcev
21. december 2022

V Društvu izgnancev Slovenije 1941–1945 bomo po dolgem času popisali člane DIS, in sicer izgnance v Nemčijo, na Madžarsko, v Srbijo in Hrvaško ter drugam, begunce pred izgonom in potomce.