Pogovor pri predsedniku Republike Slovenije Borutu Pahorju o strahotah druge svetovne vojne
15. april 2019

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je 2. aprila 2019 ob 10.30 uri povabil množico dijakinj in dijakov na pogovor o strahotah druge svetovne vojne. Pogovor je bil v veliki dvorani Predsedniške palače.

Na pogovor pri predsedniku RS je bila povabljena tudi predsednica DIS Ivica Žnidaršič, ki je govorila o izgonu Slovencev in izgnanskih taboriščih, ki jih je Adolf Hitler ustanovil za izgnane Slovence. O tem je poročala 2. aprila ob 17. uri pri poročilih tudi Televizija Slovenija.

Predsednica Društva izgnancev Slovenije  1941–1945 se je predsedniku zahvalila za povabilo in poudarila velik pomen, da se mlade ljudi informira o trpljenju, ki so ga Slovencem povzročili fašisti in nacisti.