80-letnica izgona Slovencev
20. december 2021

V 145. številki Vestnika DIS objavljamo nekaj več podatkov o zgodovini izgnancev in prizadevanjih za ohranitev zgodovinskega spomina.

Velik uspeh Zdenke Kaplan, da je odkrila ploščo umrlih Slovencev v Neresheimu
20. december 2021

Zdenka Kaplan si je od leta 1997 prizadevala, da bi prenehali uničevati slovenske grobove ob samostanu v Neresheimu. Pisala je veliko pisem in telefonirala bivšemu vodstvu samostana ter županu. Organizirala je tudi izlete v Neresheim in z udeleženci pritiskala na vodstvo samostana, naj ne podirajo slovenskih grobov.

Nova velika vrata v taborišče v Brestanici
20. december 2021

V Društvu izgnancev Slovenije 1941‒1945 smo tudi v letu 2021 skrbeli za največje zbirno taborišče za izgon Slovencev, ki je bil v grajskih hlevih v Brestanici.