Nova velika vrata v taborišče v Brestanici
20. december 2021

V Društvu izgnancev Slovenije 1941‒1945 smo tudi v letu 2021 skrbeli za največje zbirno taborišče za izgon Slovencev, ki je bil v grajskih hlevih v Brestanici.

V taborišču smo uredili še del arhiva o izgonu Slovencev in del gradiv, kako smo uspeli zagotoviti odškodnine slovenskim izgnancem in beguncem in drugim žrtvam vojnega nasilja. Imenovali smo tudi skrbnika tega arhiva in sklenili pogodbo z najbližjim sosedom, ki skrbi za zračenje taborišča.
V novembru letos pa smo izdelali tudi nova velika vrata v taborišče, ki so na levi strani taborišča.

Volitve v organe DIS
2. april 2022

Na Skupščini Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 so bili 30. marca 2022 izvoljeni vsi organi Skupščine DIS. Za predsednico DIS je bila ponovno izvoljena: prof. Ivica Žnidaršič iz Ljubljane

Program dela DIS za leto 2022
1. marec 2022

V letu 2022 bomo program Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 prilagajali zdravstveni situaciji in starosti članov Izvršnega odbora DIS in njegovih komisij in članstva, ki je višja od 80 let. Protestiramo proti vojni in se zavzemamo za mir.