Novinarska konferenca ob izidu knjige Zdenke Kaplan
1. junij 2022

V prostorih Društva izgnancev Slovenije, Einspielerjeva 6 v Ljubljani, bo 3. 6. 2022 ob 11.00 novinarska konferenca ob izidu knjige Zdenke Kaplan z naslovom Umrli Slovenci med izgonom v tujini in skrbi za njihov spomin.

Ob predstavitvi knjige bodo predstavili tudi red za zasluge, ki ga je pred kratkim prejela predsednica Društva izgnancev Slovenije Ivica Žnidaršič.

Dan odprtih vrat taborišča v Brestanici v soboto, 1. junija 2024 od 10. do 14. ure
26. april 2024

Izvršni odbor Društva izgnancev Slovenije 1941-1945 bo ob dnevu izgnancev, 7. junija, organiziral dan odprtih vrat v največjem zbirnem taborišču za izgon Slovencev, ki je bilo v grajskih hlevih in konjušnicah v Brestanici.

Predsednica DZ RS mag. Urška Klakočar Zupančič je sprejela delegacijo DIS
26. april 2024

Predsednica Državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič je v četrtek, 21. 3. 2024, v Državnem zboru RS sprejela predstavnike DIS. Delegacijo DIS so sestavljali mag. Franc Žnidaršič, Alojz Rupar, Marijan Špegelj ter poznavalec odprtih vprašanj za vojno škodo mag. Gregor Kaplan.