Skupščina DIS o sprejetju novega statuta DIS
20. april 2023

Društvo je pripravilo novelo statuta predvsem zaradi spremembe zakona o društvih, ki je terjala določeno prilagoditev in rešitve. Drugi razlog je, da število članstva upada, zato je bilo treba zmanjšati število članov organov in komisij. Tretji razlog pa sloni na dejstvu, da je udeležba na sestankih organov vedno nižja in za ostarelo članstvo včasih zelo težka (zadnja skupščina sklicana v živo je bila zaradi naštetih vzrokov komaj sklepčna).

Rešitev je v statutarni možnosti sklicevanja sej organov tudi v okviru dopisnih sej, ki hkrati zmanjša stroške, olajša izvedbo in sprejemanje odločitev. V novem statutu je opredeljen tudi arhiv, natančneje so opredeljeni cilji in naloge organov.
Za pripravo novega statuta je društvo dolžno zahvalo diplomirani pravnici Anki Tominšek, Rudiju Zadniku za prispevke iz naslova sprememb zakona o društvih in mag. Franciju Žnidaršiču, ki je vložil veliko časa v pisanje osnutka, vnašanje sprememb in dopolnitev ter pripravo čistopisa.