Dan odprtih vrat taborišča v Brestanici
21. april 2023

Izvršni odbor Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 bo ob dnevu izgnancev, 7. junija, organiziral dan odprtih vrat v največjem zbirnem taborišču za izgon Slovencev, ki je bilo v grajskih hlevih in konjušnicah v Brestanici. Taborišče bo odprto v soboto, 3. junija 2023, od 10. do 14. ure.

Poleg ogleda notranjosti taborišča bo na dvorišču taborišča tudi druženje članov DIS in svojcev.
Vsi, ki si še niso ogledali razstave DIS o fašističnem in nacističnem nasilju nad slovanskimi narodi, si jo bodo lahko ogledali na gradu Rajhenburg.

IO DIS

PROGRAM DELA DRUŠTVA IZGNANCEV SLOVENIJE 1941–1945 ZA LETO 2024
15. december 2023

V letu 2024 bomo program Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 prilagajali zdravstveni situaciji in starosti članov Izvršnega odbora DIS in njegovih komisij in članstva, ki je višja od 82 let.

Delegacija DIS na pogovoru v kabinetu predsednika vlade
15. december 2023

a prošnjo predsednice DIS Ivice Žnidaršič je bila dne 10. novembra delegacija DIS v zasedbi mag. Gregor Kaplan, mag. Franc Žnidaršič in Alojz Rupar sprejeta na pogovor v kabinetu predsednika Vlade RS.