Čestitka
15. december 2023

Spoštovane in drage izgnanke, izgnanci, begunke in begunci, članice in člani DIS 1941–1945

Bližajo se veseli prazniki, božič in novo leto, ki jih radostno pričakujemo. To je čas, ko si izražamo polno lepih želja, obljubljamo zvestobo, poštenje, delavnost, ljubezen, pravičnost in še in še bi lahko naštevali ter upamo, da bomo v miru vse to doživljali. Žal pa se mnoge dobre želje niso in ne bodo nikoli uresničile, kar smo v našem dolgem življenju tudi sami spoznali in mnogi tudi osebno občutili. Naj vas spomnim samo na našo dolgoletno prizadevanje, da živimo v pravni državi, še nismo uresničili. A upanje umre zadnje, kajne.
Tokrat vam želim nekaj uresničljivega, saj smo končno tudi v naši državi uveljavili sistem dolgotrajne oskrbe. Svojo častitljivo starost preživite humano, spoštljivo in dostojanstveno, predvsem pa v ljubečem okolju doma ali v institucionalni oskrbi. Ostanite pokončni in optimistični, saj take vihar ne poruši.
Želim vam zadovoljne božične in novoletne praznike, v novem letu pa vso srečo.
Lepo vas pozdravlja vaša vdana predsednica,

Ivica Žnidaršič
predsednica DIS