Dan odprtih vrat taborišča v Brestanici v soboto, 1. junija 2024 od 10. do 14. ure
26. april 2024

Izvršni odbor Društva izgnancev Slovenije 1941-1945 bo ob dnevu izgnancev, 7. junija, organiziral dan odprtih vrat v največjem zbirnem taborišču za izgon Slovencev, ki je bilo v grajskih hlevih in konjušnicah v Brestanici.

Taborišče bo odprto v soboto, 1. junija 2024, od 10. do 14. ure.

Poleg ogleda notranjosti taborišča bo na dvorišču taborišča ob skromni pogostitvi (kava, brezalkoholna pijača in keksi) tudi druženje članov DIS in svojcev.

Vsi, ki si še niso ogledali razstave DIS o fašističnem in nacističnem nasilju nad slovanskimi narodi, si jo bodo lahko ogledali na gradu Rajhenburg.

Predsednica DZ RS mag. Urška Klakočar Zupančič je sprejela delegacijo DIS
26. april 2024

Predsednica Državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič je v četrtek, 21. 3. 2024, v Državnem zboru RS sprejela predstavnike DIS. Delegacijo DIS so sestavljali mag. Franc Žnidaršič, Alojz Rupar, Marijan Špegelj ter poznavalec odprtih vprašanj za vojno škodo mag. Gregor Kaplan.