Dan odprtih vrat taborišča v Brestanici v soboto, 1. junija 2024 od 10. do 14. ure
26. april 2024

Izvršni odbor Društva izgnancev Slovenije 1941-1945 bo ob dnevu izgnancev, 7. junija, organiziral dan odprtih vrat v največjem zbirnem taborišču za izgon Slovencev, ki je bilo v grajskih hlevih in konjušnicah v Brestanici.

Taborišče bo odprto v soboto, 1. junija 2024, od 10. do 14. ure.

Poleg ogleda notranjosti taborišča bo na dvorišču taborišča ob skromni pogostitvi (kava, brezalkoholna pijača in keksi) tudi druženje članov DIS in svojcev.

Vsi, ki si še niso ogledali razstave DIS o fašističnem in nacističnem nasilju nad slovanskimi narodi, si jo bodo lahko ogledali na gradu Rajhenburg.