Dokumentarna serija o izgonu Slovencev kmalu na zaslonih TV Slovenija
16. april 2009

Izobraževalni program TV Slovenija pod vodstvom režiserja Zdravka Pečenka končuje dokumentarno serijo Izgnani Slovenci 1941–1945. Serija bo obsegala tri polurne dele, v katerih bodo prikazani izgon, izgnanstvo, prisilno delo in vrnitev izgnanih Slovencev ter življenje v svobodi po 2. svetovni vojni.

V dokumentarni seriji so sodelovali številni pričevalci – izgnani Slovenci iz vseh predelov Slovenije. Serija je bila posneta v februarju in marcu 2009, priprave nanjo pa je TV SLOVENIJA začela že jeseni 2008 ob izjemno dragoceni pomoči Društva izgnancev Slovenije. Premierno bo na sporedu na prvem programu TV SLOVENIJA tedensko ob torkih  od 12. maja 2009 dalje.