Z redne seje IO DIS
16. marec 2009

Redna seja Izvršnega odbora DIS je bila 6. marca 2009 z obširnim dnevnim redom.

Dnevni red:

1.         Pregled sklepov prejšnje seje

2.         Zaključni račun Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 in njenih organov za leto 2008

3.         Bilanca o finančnem poslovanju Krajevnih in Območnih organizacij DIS (podračuni Skupščine DIS)

4.         Poročilo Nadzornega odbora Skupščine Društva izgnancev Slovenije 1941–1945 o zaključnem računu z obrazložitvijo za leto 2008

5.         Spremembe Statuta Skupščine DIS

6.         Sklic seje Skupščine DIS
(23. marca 2009)

7.         Zaključne priprave na prvi evropski kongres izgnancev in beguncev

8.         Vsebina novel zakona o žrtvah vojnega nasilja

9.         Vestnik DIS št. 79

10.       Nujne tekoče naloge in
finančna vprašanja

11.       Razno

Na seji je bilo veliko časa namenjenega pripravam gradiv za kongres, ker želimo pred kongresom objaviti v brošuri vse govore vodij delegacij iz evropskih društev v slovenskem in angleškem jeziku, da bi jih prejeli vsi udeleženci na kongresu. Tako bi prihranili veliko časa, ker ne bi bil potreben neposreden prevod govorov. Še pred kongresom je treba pripraviti pismi za predsednike v drugi svetovni vojni zmagovitih držav in predsednikom evropskih držav z opozorilom na pojave na novo nastalih fašističnih in nacističnih organizacij. Pomembno je pripraviti tudi druge dokumente za kongres in celotno logistiko za sprejem delegacij in izvedbo kongresa.

Na seji je bilo dogovorjeno, da morajo vsi člani Izvršnega odbora DIS, ki pokrivajo Krajevne organizacije DIS na svojem območju, pomagati pri zagotovitvi udeležbe na kongresu vseh članov DIS in se vključiti v zbiranje sredstev za pokrivanje stroškov kongresa.