ODLIKOVANJA IN PRIZNANJA PREDSEDNICI DIS
1. september 2009

Na prvem evropskem kongresu izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920 do 1945, ki je bil pod pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije dr. Danila Türka, so v prisotnosti več tisoč udeležencev in 11 delegacij društev izgnancev iz evropskih držav podelili predsednici Društva izgnancev Slovenije Ivici Žnidaršič odlikovanja in priznanja.

Prejela je:
•    diplomo in odličje Zveze Poljakov, ki jih je oškodoval tretji rajh,
•    priznanje ukrajinskega društva ob 60. obletnici osvoboditve mesta heroja Kijeva izpod fašistične okupacije in
•    spominsko odlikovanje predsednika Ukrajine ob 60. obletnici zmage v veliki domovinski vojni leta 1941–1945.
•    Ruska zveza mladoletnih žrtev koncentracijskih taboriščnikov je Ivici Žnidaršič podelila odlikovanje za podporo žrtvam nacizma in ohranjanje spomina na umrle v vojni 1941–1945. To odlikovanje ima mednarodno priznan status.
•    Francoska delegacija je predsednici DIS podelila odlikovanje ob obletnici osvoboditve taborišč in zmage nad fašizmom.

O prejemu teh odličij, ki jih je predsednica DIS prejela na prvem evropskem kongresu, bi morala biti tudi kakšna vest v osrednjem slovenskem tisku, radiu in televiziji, vendar pa o tem nismo v sredstvih javnega obveščanja nič zasledili.