Prireditev ob 65. obletnici zmage nad fašizmom in nacizmom in vrnitve iz izgnanstva na Bučki
30. junij 2010

Vljudno Vas vabimo na prireditev ob 65. obletnici zmage nad fašizmom in nacizmom in vrnitve iz izgnanstva, ki bo v soboto, 10. julija 2010 ob 11. uri, na Bučki, pred Kulturnim domom.

Na prireditev so povabljeni vsi izgnanci iz Zasavja, Posavja, Dolenjske in Bele Krajine ter vodstva vseh 85 Območnih in Krajevnih organizacij DIS.

Pred prireditvijo bo od 8.00 do 10.30 ure tudi pohod ob nemško-italijanski okupacijski meji od Telč do Bučke.

Poleg kulturnega programa bo udeležencem govoril tudi krajan Bučke mag. Franc Žnidaršič, poslanec DZ.

Veseli bomo, če boste tudi Vi prišli na Bučko. Ob tej priliki je predvidena tudi predstavitev knjige »Bučka skozi čas« O izgonu krajanov in uveljavljanju pravic.

S spoštovanjem in lepimi pozdravi!

Silva Marjetič
                                                                                           predsednica