DIS v Nemčiji prejel nagrado
16. februar 2011

Društvo izgnancev Slovenije 1941-1945 v nemškem mestu Rudolstadt prejelo nagrado za državljanski pogum

V torek, 15. februarja 2011 je na slavnostni podelitvi v nemškem mestu Rudolstadt direktor banke Volksbank Saaletal eG, Oskar Dieter Epp podelil nagrado za državljanski pogum Društvu izgnancev Slovenije 1941-1945. Slavnostni govor z obrazložitvijo nagrade je številnemu občinstvu prebral župan mesta Rudolstadt Jörg Reichl. V govoru je poudaril velike zasluge slovenskega društva glede obeležitve spomina na izgnane Slovence med drugo svetovno vojno v nemških in drugih taboriščih, ter izpostavil dolgoletno sodelovanje med društvom in mestom Rudolstadt na tem področju. Nagrado je v imenu društva sprejel Marko Štucin iz Veleposlaništva Republike Slovenije v Berlinu.
Nagrada je bila društvu podeljena v sklopu otvoritve razstave o Ani Frank, ki sta jo včeraj v mestni hiši v Rudolstadtu otvorila ministrica zvezne dežele Turingija za socialo, družino in zdravje Heike Taubert in direktor centra Ane Frank iz Berlina Thomas Heppener.