Razstava DIS v Šentjanžu v Ložu - St. Johann im Ros na avstrijskem Koroškem
6. maj 2012

Otvoritev razstave o izgonu Slovencev in fašističnem in nacističnem nasilju tudi nad drugimi slovanskimi narodi med drugo svetovno vojno bo 8. maja 2012 ob 18.30 uri v Kulturnem in komunikacijskem centru v Šentjanžu v Rožu – St. Johann im Ros.

Razstavo o izgonu Slovencev iz Slovenije in avstrijske Koroške ter nasilju nad drugimi slovanskimi narodi je pripravilo Društvo izgnancev Slovenije 1941-1945.

Govor o odprtju razstave bo imela Ivica Žnidaršič predsednica Mednarodnega odbora izgnancev in beguncev žrtev fašizma in nacizma v letih 1920-1945, razstavo pa bo odprl Jože Partlj, predsednik Zveze slovenskih izgnancev iz avstrijske Koroške.

Vse podrobne informacije lahko dobite na sedežu Društva izgnancev Slovenije, v Ljubljani, Linhartova 13, tel/fax: 01 434 48 80